A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Quality Travel

Přidat recenzi

Specialista na jednodenní zájezdy

Kontakty

Bayerova 584/13
60200 Brno

Email: zajezdy@quality-travel.cz

HODNOCENÍ Quality Travel

(2.3)
11
2.3
24
35
Přidat recenzi

Recenze

Řím a Vatikán 28.-31.10 2015  
01.11.2015 19:29:44 | mouser
 

Celkový dojem, přístup personálu
Cestu jsme začali v Brně s dvouhodinovým zpožděním. Cesta přes Bratislavu a Rakousko v pohodě. První den začal ve Vatikáně, bus nás vyložil kousek od Vatikánu a odjel. Po celodenním courání po Vatikáně přijel po hodinovém čekání a dozvěděli jsme se tak jako recenzenka z Londýna - na poslední chvíli nám změnili hotel. Místo hotelu 30 km od Říma prý máme hotel ve městě. Následně nám delegátka oznámila, že si máme každý doplatit 4 EURA za jiné ubytování !!!! Prý za nás musela doplatit i s řidičema, kteří ji na to údajně půjčili. Dělalo to cca 300 Eur za 72 lidí..... Pry byl tento hotel mnohem lepší, než ten původní. Rozhodně nebyl lepší než tří hvezdičkový, který jsme měli ve smlouvě. Na snídani toustovy chleba, který na polovinu lidí nezbyl, hotel nachystal málo jídla. Zbytek byly suchary, plátek sýra a marmeláda. Za tohle jsme měli připlácet. Chtěl jsem volat na "nonstop" linku, kterou nikdo nebral a nereagoval ani na SMS. Dovolal jsem se až druhý den po poledni. Pan Rubeš, jednatel cestovky a mimochodem zřejmě majitel našeho autobusu, telefon přenechal jiné pracovníci, která mi nebyla schopna vysvětlit, za co od nás chtějí další peníze. Neustale tvrdila, ze je to poplatek za ubytování, který jsme ale platili už den předem. Kdyz jsem ji toto vyvrátil, tak řekla,že ona o ničem neví. Tudíž jsme všichni v autobuse odmítli doplatit s tím, aby nám cestovka vše vysvětlila. V Brně samozřejmě nikdo nečekal. Takže s touto cestovkou již nikdy více. Delegátka byla super 78-mi letá paní, její vitalita a znalosti byly obdivuhodné. Řidiči byli velmi ochotní a v pohodě, ale jednání cestovky je takové, jako by jsme byli jen ovce, které je třeba co nejvíce oškubat. Mám za to, že údajný " doplatek byl právě k tomuhle určený. Prý si to s námi cestovka vyřeší písemně a bude to požadovat po každém zvlášť. Pokud ano, tuto recenzi doplníme o stížnost u asociace cestovních kanceláří. Takže nenechte se oškubat a vyberte si nějakou jinou cestovkou.

Splnila CK vše, co slíbila?
Zážitek díky delegátce dobrý, ale jednání cestovky k lidem je ničemu. Jen lidí co nejvíce oškubat. Takže nikdy více. Zájezd jsem koupil přes INVIA, kde tuhle recenzi napíšu také, aby věděli, co prodávají.

Nespokojenost - Londýn  
07.07.2015 12:44:38 | Nikola Vokáčová
 

Celkový dojem, přístup personálu
S touto cestovní agenturou jsem byla minulý týden v termínu 2.7.– 6.7 2015 na zájezdu v Londýně. Zájezd bohužel neproběhl zcela v pořádku. První problém přišel v Calais, kde nás nechtěli pustit do přístavu kvůli současné situaci. Za to samozřejmě cestovka nemohla, ale když jsme se na to před cestou dotazovali, bylo nám oznámeno, že nebude žádný problém. Po prohlídce našeho autobusu a našich pasů nás nakonec pustili. Jedním z největších problémů však byla naše průvodkyně. Nemám nic proti starým lidem, ale tato paní už by při svém věku od této profese měla upustit. Evidentně ji nezvládala. Byla často dezorientovaná a sama nevěděla, kam nás zavést, většinou jsme se nedozvěděli ani základní informace, její vyjadřování bylo na průvodkyni opravdu nedostatečné a její výklady mohli slyšet pouze asi 2 lidé, kteří stáli před ní, jelikož mluvila potichu a vždy na nejvíce rušných místech, takže o památkách vím po dovolené minimum. Navíc se do teďka divím, že nikoho neztratila, jelikož náš počet hlídala jen zřídka a její tempo se nedalo skloubit s focením památek. Ani bych nespočítala, kolikrát jsem jí v davu lidí musela hledat. Nebyli jsme jediné, komu její organizace nevyhovovala, jelikož se dostávala do konfliktu i s ostatními cestujícími. Proto bylo nejlepší udělat si vlastní program a na ten její se nespoléhat. Hotel taky zcela nenaplnil má očekávání po tom, co jsem o něm četla. Jediné snídaně formou bufetu neměly chybu. V hotelu však bylo neuvěřitelné dusno a na recepci tvrdili, že klimatizaci hotel nemá, i když na pokoji byla. Cestovka nás bohužel neupozornila na nedostatečný počet adaptérů do zásuvek na hotelu, a tak jsme si nemohli ani nabít telefon či fotoaparát. Při dotazu na průvodkyni nám oznámila, že to je věc cestovky a ani se nám nesnažila pomoci. Nejvíce mě však zklamala skutečnost, že i přes to, že nám cestovka týden před zájezdem změnila výlet z Windsoru na Oxford, tak nám naše průvodkyně na místě oznámila, že je Christ Church College v rekonstrukci, tudíž jsme tam byli téměř zbytečně. Dovnitř přesto proudily davy lidí, což nám bylo podezřelé a výmluva zněla: asi to mají s nimi dohodnuté. Žádná další snaha. Problémů nastalo více, ale tohle byly ty hlavní. Příště už bych volila návštěvu Londýna na vlastní pěst. Tato forma mi opravdu nevyhovovala.

Splnila CK vše, co slíbila?
Společnost nám neslíbila kvalitního průvodce, takže v tomto ohledu ano. Nepochopila jsem však, proč nás přesunuli do Oxfordu, když to bylo úplně zbytečné a taky, proč nás neupozornili na některé skutečnosti (viz. výše).

Londýn 24. - 28. 9. 2014  
30.09.2014 13:16:11 | Stefani 14
 

Celkový dojem, přístup personálu
S touto cestovní agenturou jsem byla minulý týden v termínu 24. - 28.9. 2014 na zájezdu v Londýně. Komunikace s cestovní agenturou byla super, vyšli vstříc i s nástupem v Berouně. Zájezd byl docela v pohodě až na pár věcí. Po celodenním chozením Londýnem, kdy měl pro nás autobus zpět přijet, přijel o 2 hodiny později s tím, že nemáme hotel, který CK slibovala. Dostali jsme jiný hotel, který byl asi dost daleko od Londýna, ale zato byl aslepoň pěkný a měl výborné snídaně...nicméně když jsem ten den volala do CK, kde budeme ubytováni tak NONSTOP linka nebyla NONSTOP linkou... další den byl výle do Salisbury a Stonehenge a Oxfordu k Harrymu Porterovi. Vše by bylo v pořádku až na výlet do Oxfordu, kam jsme vyjeli kolem 15:00 hodiny a na místo přijeli v 17:20 kdy památky i obchody se zavírali a kvůli tomu hlavnímu kde se natáčel Harry Porter kam téměř každý chtěl se zavíralo v 15:00 hodin. Tudíž to byl nesmyslný výlet pro mnoho lidí z bussu. Někdy méně vidět znamená více... Co se týká delágátky tak byla příjemná, ochotná až na zmatky ve výběru peněz na památky. Doporučovala bych, aby každý si památky platil sám, protože určitě neprohloupí a jak delágáti tvrdí, že budou čekat bez front na vstupenky nebo že to bude levnější, není to pravda..kdybych čekala na vstupenky od delegátky, tak tam možná stojím ještě teď a finančně jsem určitě neprohloupila, ba naopak jsem ušetřila :)

Splnila CK vše, co slíbila?
Cestovní agentura jinak až na nedostatky z HOTELEM, výletem do OXFORDU a jejich NONSTOP LINKOU splnila co měla uvedeno. Můžu, ale říci, že to byl veliký shon.

 

Celkový dojem, přístup personálu
Organizácia zájazdu cestovnou kanceláriou prebehla bez problémov, šli sme zvozom do Brna, kde sme nastúpili , celkovo cesta autobusom bola v poriadku, bez meškaní, bez dlhých čakaní. Takisto organizácia fakultatívnych výletov prebehla bezproblémovo. V každom z miest čo sme boli sme boli v zhone a naháňaní aby sme všetko stihli pobehať.. Čo môžem vytknúť bol náš sprievodca - delegát (Milan H.). Zorganizoval všetko , to treba uznať...Avšak ako sprievodca pamiatkami Ríma, Pompejí a všetkých ostatných pamiatok za moc nestál..Pán má veľký prehľad aj veľa vedomostí o tom som presvedčený, ale podeliť sa s nimi s turistom, ktorý o ne stojí,, nemal veľký záujem. Hustenie informácii 1 hodinu o Ríme v autobuse 16 hodín pred vystúpením v Ríme bolo nezapamätateľné a tým pádom zbytočné, v Chráme sv.Petra sa potom Milan namiesto vysvetlovania symbolov a pozoruhodností rozhovoril na protikrestanskú tématiku (co mi príde bez ohladu na vierovyznanie a svetonázor úplne scestné na danom mieste a v danej situácii) - takze sme sa od neho nic nedozvedeli..Po ostatných dolezitých antických miestach (coloseum, forum romanum) s nami ako so skupinou ani nesiel, len nás tam odviedol. Pritom ako skúsený človek musí vediet, ze turistovi prehliadka samému bez sprievodcu moc nedá (nastastie tam boli prítomné tabulky v anglictine, niekedy zial len v taliancine, niektorí spolucestujúci ale neovládajú ziaden svetový jazyk..), clovek nevie na co sa zamerat, co je najvýznamnejsie, symboly. Takže sme nestihli všetko pozriet čo by sme mali aj preto že sme nevedeli na čo hlavne sa zamerat..Myslím že väčšine návštevníkov ktorí idú na poznávací zájazd záleží na tom aby sa čo najviac dozvedel a videl, ked uz je na takých významných a slávnych miestach, preto som sa v recenczii zameral na nášho sprievodcu - ktorého prístup považujem ako hlavné negatívum nášho výletu...(podobne ako v Ríme nás sprevádzal aj v ostatných mestách). Dalsie minus bola návšteva Neapola, kde sme boli tak 2 hodinky, a nevideli sme tam takmer nič, avšak to sa dalo čakat pri takom nabitom programe)

Splnila CK vše, co slíbila?
Celkovo zájazd hodnotím pozitívne, ubytovanie, cesta všetko bolo dobre zorganizované. Jediné mínus je sprievodca, ktorý nesplnil to čo by som od neho očakával, snád pri dalsom zájazde budeme mat lepsieho :D.

 

Celkový dojem, přístup personálu
Zájezd jsem si objednala přímo v CK a ještě jsem se telefonicky ujistila, že bus jede opravdu z Prahy a měsíc předem jsem zaplatila, dle informací jako jedna z prvních. U autobusu se ale ukázalo, že pro mě nemají místo a v tu chvíli mi volala brněnská delegátka "No kde jste? My tady na vás čekáme". V ruce jsem měla pokyny na cestu, hodinu, nástupiště, č.busu, samozřejmě z Prahy a připadala jsem si jako blázen. Do Říma jsem jela takto: pražským autobusem do Berouna, odtud autem s p.Malým, do Gratzu (takže bus jel bez průvodce), tam mě přeložili na bus, který jel z Brna s tím, že u Bologni přestoupím i s p.Malým opět na pražský bus, protože v něm mi místo zabírají dva lidé z Humpolce, kteří prý omylem nastoupili do busu směr Londýn a v něm pak honili pražský bus, do kterého jsem se tím pádem nevešla. U Bologni tedy přestoupili, jak bylo domluveno a já jsem se od nich dozvěděla, že nenastoupili omylem, jen pro ně prostě žádný svoz do Brna nedorazil a když se konečně někam dovolali, nastala tahle neskutečná honička autobusů. Mezitím si ovšem p.Malý rozmyslel můj přestup na pražský bus, protože by se připravil o dvousedačku a velmi statečně na mě poslal průvodkyni z brněnského busu, která mě nacpala dozadu na pětku. Seděla jsem na vařícím motoru a bez zapnuté klimatizace další čtyři hodiny, nohy jsem měla v své tašce, kterou jsem dala na podlahu, vše kolem mě tak pálilo, že to byla jediná možnost, jídlo bylo na vyhození, voda na pití horká, již úplně apatickým lidem vzadu cestovka nalhala, že zadní klimatizace nefunguje.. Poté, co jsem na poslední zastávce před Římem na p.Malého už ječela, že chci okamžitě do pražského busu a jak vůbec může připustit, aby lidé jeli v takových podmínkách, začala klimatizace zázračně fungovat (pak jsem se dozvěděla, že klimatizovat místa u motoru je ekonomicky náročné, je lepší nechat cestující uvařit a ušetřit tak naftu). P.Malý mi stále do očí tvrdil, že v pražském busu není místo. Oponovala jsem, že když dva lidé vystoupí a jeden nastoupí, je to fakt těžká matematika, ale dočkala jsem se toho, co si čtu ve zdejších recenzích. Začal se mi vyhýbat. Ráno jsem vypadla z autobusu s úpalem a s šílenou migrénou z těch hodin vedra. Den jsem prochodila s brněnskou skupinou a do večera jsem nevěděla, v kterém hotelu budu bydlet, každá skupina byla úplně jinde a já měla kufr v jednom busu a věci v druhém, paní průvodkyně zdůrazňovala, že je externistka a nic neví a p.Malý přede mnou utíkal tak, že mi na sebe nedal ani kontakt, což bylo fajn, když jsem nakonec v Římě skončila v nemocnici...i to, co se mi stalo, bylo tím, jak jsem byla vynervovaná. Jela jsem poprvé v životě sama a tohle bylo opravdu nesmírně stresující. Na odjezd jsme se dostavili všichni, kromě našeho průvodce, příliš se v noci namazal a ještě spinkal, tak jsme čekali u autobusu, v kterém se zázračně udělalo místo i pro mě, až ho klienti vzbudí. Do Rimini jsme nedorazili vůbec, měla jsem tam sice sraz s přáteli, ale to už mi bylo fakt jedno, čekala jen na konec toho zlého snu. Vůbec nechápu, jak jsem si mohla před zaplacením nepřečíst recenze na tuto CK, je to veliké poučení.

Splnila CK vše, co slíbila?
V Římě opravdu byly památky :) To je tak vše, co bylo s touto CK pravda. CK vede parta postpubertálních jedinců, kterým není radno se dostat do rukou jako klient.